Naar Assmannshausen
154
Indicatie Utrecht-start route 280 km
Indicatie Antwerpen-start route: 270 km
Het Westerwald ontvouwt zich zodra je de snelweg verlaat, met aangenaam slingerende wegen. Na circa 20 kilometer een welverdiende pauze en vervolgens weer doorkoersen langs dorpen en velden. Een afwisseling van smalle wegen door het groen, bredere wegen langs bebouwing en glooiende wegen door landelijk gebied. Wil je nog eens pauzeren, dan kan dat bij een mooi gelegen restaurant. Dan een prachtig krullende weg die overgaat in een rechte golvende baan. Je rijdt door de Taunus met ruime bochten en mooie plaatsjes richting Naussau. Je zakt af naar Braubach via wederom bochten en raakt uiteindelijk de Rijn, die je volgt tot eindpunt Assmannshausen. Een bredere weg zodat je rustig om je heen kunt kijken. Kastelen, boten, dorpen én de Loreley bocht!
Assmannshausen A
254
Je laveert vlot naar Lorch en pakt daar het pontje naar de overkant. Bij Bacharach klim je omhoog en kun je tot de koffie flink aan de bak. Een mix van snaarstrakke wegen, breed, smal en ultra-smal. Slingeren, doordraaien, verraderlijke haarspelden en dat allemaal in een rustgevende groene wereld. Rust voor jou is er bij een perfecte, hooggelegen koffiestop met fraai zicht op de Rijn in de Loreley bocht. Je gaat omhoog langs een kasteelhotel en dan weer omlaag. Weer water, maar ditmaal Moezel. De lunch is in Alken waar je keuze hebt uit een hele rits restaurants. Je houdt de Moezel nog even aan en gaat dan richting Koblenz waar je de Rijn oversteekt en daarmee weer aan de oostzijde bent aangekomen. Ook hier weer wegen in alle variaties. Als toetje nog een fraai dal met eindeloze bochten; een motorparadijs waar je nog een laatste drankje kunt doen. Gelaafd en uitgedraaid kom je terug in Assmannshausen.